sstar (2013-06-28) Ocena: 6 Już jutro na Stadionie Narodowym prezentować się będą polskie winnice, zamiat trawy stadion winoroślą obrośnie, a jeśli nie winoroślą to może wino lać się będzie, oby nie z nieba, bo jeszcze zadaszą;-) Jako przygrywka notka o tym winie może, bo Rafał Wesołowski z Trzebnickich Wzgórz do Warszawy drugi raz w dziesięcioleciu, prawie jak Deo, właśnie się wybierał. Kupaż ten wyjątkowo zmyślny mu się udał. Zgadywaliśmy Sauvignon Blanc, ze względu na wyjątkową aromatyczność, a tu Gewurz jednak. Zgadywaliśmy Pinot Gris, ze względu na niewątpliwą pijalność i nie myliliśmy się. Mariusz Włókiewicz z Winnicy na Solnym odgadł kupaż w ciemno, co pokazuje dobrą typowość odmian. Aż dziw, że nie wszyscy w Alzacji tak je mieszają. Choć przecież Edelzwicker czy Hugel to właśnie alzackie mieszanki, w których te odmiany uświadczyć można. Wino w każdym razie przednie, bogate nad wyraz, kwasem nie porażające. Szacun! PS. A w drodze prawdziwe szampańskie! Fotka rebus;-) Vino del autore. @Winnica na Solnym
star (2013-10-23) Winnice Wzgórz Trzebnickich zapraszają na winobranie!
Winobranie czas zacząć...
Startujemy 25-26.10
Zapraszam wszystkich chętnych!
wino14604#48822
star (2013-10-23) Nawiasem mówiąc Blanc-Chardonnay 2012 zdobył Srebrny Medal EnoExpo 2013. Fotka z wiosny, z winnicy. wino14604#48823
star (2014-02-09) Ocena: 6 Świetne wino! Kompletne. Sstarlet stwierdziła, że pachnie owocowo i ma rację. Aromatyczne jak napisano na etykiecie. W smaku głębokie, ale nie gardło, a posmak. Dość wytrawne, dobrze zbudowane, kwasowe, choć bez przesady. Nie mizdrzy się słodyczą jak to u Alzatczyków bywa. Solidna robota. Szóstka bez łaski, bez laski też. Tylko ta cena, ech!
star (2014-02-09) O winnicy i poprzednim roczniku ze strony (pralinka)
Parfum 2011 - Pinot Gris -Gewurztraminer -Winnice Wzgórz Trzebnickich
Gewürztraminer i pinot gris tworzą tu zgraną i aromatyczną parę. W kolorze lekkie tonacje słomkowo-herbaciane W aromatach świeże, zgrabne i owocowe. W smakach jest żwawo i prosto. Są tony cytrusowe, przyjemnie mandarynkowe, cytrynowe i mirabelkowe. W tle rumianek, nuta olejku różanego, siano. W ustach wypada żwawo, jest jędrne, z dobrą kwasowością, która dobrze "napina" tu strukturę wina. Bardzo dobrze sie pije.
Wino naturalne niefiltrowane
O Winnicy
Pasmo Wzgórz Trzebnickich jest morenowym pasmem spiętrzonych wzniesień. Główny wał o wysokości 200-250 m n.p.m. zaznacza się wyraźnie w krajobrazie regionu i jest otoczony obszarami nizinnymi - od południa pradoliną Odry i od północy pradoliną Baryczy. Wg danych historycznych są to najstarsze udokumentowane miejsca uprawy winorośli w Polsce.
Już za panowania Henryka Brodatego (1168–1238) w trunek rodem z winnicy książęcej pod Trzebnicą zaopatrywano dwór książęcy. Dodajmy – było to jedyne wino, które pijała księżna Jadwiga, żona Henryka Brodatego.
Lokalizacja obu winnic – południowo zachodni stok, lessowe podłoże dają doskonałe warunki uprawy oraz wyjątkowe wina.
Aktualnie winnice zajmują powierzchnię 3,5ha i uprawianych jest na nich 8 odmian. Czerwone: Pinot Noir, Cabernet Sauvignon, Rondo, Regent oraz białe: Chardonnay, Gewurztraminer, Riesling oraz Pinot Gris.