Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Sukcesor Winnice Dziedzic 2011
Podkarpacie
Polska
Rondo
Regen
Leon Millot
Cena: 60
Alk: 11,5%%
Kolor: cz
Nr 14770
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Winnice Dziedzic:
Seyval 2013 Podkarpacie Seyval..

peyotl (2013-10-31) Ocena: 6
Mimo szczupłego ciała, wrażenie pełni, świetna ekspresja owocu, głównie wiśniowego, potoczystość - jedwabistość faktury z kontrapunktem zgrabnie cierpkich garbników... Gorzka czekolada się przewinęła, akcent kwiatowy... Piękne polskie wino, dla mnie - najlepsze polskie jakie znam, potoczyste i umiarkowanie skoczne - kujawiak (z Podkarpacia :-), a nie oberek. Kilka tygodni w dębie, a raczej dąb w winie, podobno wszyscy polscy winiarze to robią - Winnicom Dziedzic wybacza się jednak niniejszym, bo wino zacne, a dąb w ustach nienachalny. 340 butelek, udało mi sie nabyć butelkę nr 338, czyli przed-przedostatnią. Jakbym miał kojarzyć w ciemno, to Ribera del D., ale bez fajerwerków pod publiczkę.
@Winnice Dziedzic

star (2013-10-31)
A jego liczba 44. Piszą wprost (pralinka) że w Vitis Viniferę na naszej ziemi, ich ziemi, nie wierzą i nie eskperymentują, a więc szkoła Myśliwca i hybrydy rulez.

Wino 44 powstaje w Polsce, na Podkarpaciu w winnicy znajdującej się we wsi Straszydle, gmina Lubenia.

Uprawiamy odmiany dobrane do polskich uwarunkowań klimatycznych. Winogrona rosną na 1 300 drzewkach, na południowym zboczu doliny rzeki Lubenki.

Białe wina 44 powstają z odmian: Bianca, Aurora, Sibera, Muscat, Hibernal, Seyval Blanc. Czerwone wina 44 powstają z odmian: Rondo, Regent, Leon Milot.

Staramy się aby proces wzrostu winorośli i powstawania wina był jak najbardziej naturalny. Nie eksperymentujemy; celem winifikacji są wina takie jakie daje polska ziemia i polski klimat.

wino14770#48866

star (2013-10-31)
Alewino, ale zimno! Tak Joanna Cisłowska (do twarzy jej w koronkach;-) zaczyna tekst (pralinka) w którym m.in. pisze o winie z Winnicy Dziedzic naznaczonej liczbą 44 (foto: Maciek Nowicki, pozdrawiam!):
Jest zimne wrześniowe popołudnie, w Alewino odbywa się pierwsza jesienna degustacja win. Siedzę przy stoliku w środku, obok mnie red. Nowicki natrząsa się z mojej puchowej kurtki („puchówka we wrześniu?”), a sam siedzi okutany szalikiem i w płaszczu, z którego za nic nie chce się rozebrać. Jemy rozgrzewający bulion popijając go kieliszkiem znakomitego polskiego Sukcesora z Winnicy Dziedzic (65 zł), który urzeka aromatami wiśni, porzeczek i fiołków. Oboje gorzko żałujemy, że powstało go tylko 360 butelek (jeśli się pospieszycie, może zdążycie do Alewino po ostatnie).

wino14770#48868